Kontaktai:

Visi kurie nori prisidėti prie projekto prašome su mumis susisiekti elektroniniu paštu info@ravendev.lt ar užpildyti žemiau ęsančią anketą.
Vardas
Pavarde
El. pašto adresas
Jūsų mintys

Žemės ūkis

Žemės ūkio ministras teigia, kad pramoninių kanapių auginimo legalizavimas galėtų padėti ūkininkams įveikti krizę. Pasak ministro Kazimiero Starkevičiaus, lengviau sunkmetį išgyvena tie ūkiai, kurie specializuojasi ne vienoje srityje. "Sunkiausia šiandien ūkininkams, kurie turi tik pieno ūkį, bet neužsiima, pavyzdžiui, grūdininkyste. (Pramoninių kanapių auginimo legalizavimas) prisidėtų prie antikrizinių planų", - teigė K. Starkevičius. Ministras nemano, kad dėl pramoninių kanapių auginimo galėtų kilti papildomų problemų. "Yra laboratorija, kurioje galima ištirti, ar auginamos leistinos kanapių rūšys. Pačios sėklos turėtų būti sertifikuotos ir ištirtos. Jos auginamos ir kitose Europos Sąjungos šalyse, taip pat ir kaimyninėse Latvijoje, Lenkijoje", - sakė K. Starkevičius. Anot ministro, užauginta produkcija galėtų būti panaudota pramonėje. "Ji naudojama mašinų apdailai. Pluoštas yra ekologiška ir gera apšiltinimo medžiaga", - vardino K. Starkevičius. Antradienį Seime pateiktas Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Pagrindiniu komitetu šiam projektui svarstyti paskirtas Kaimo reikalų komitetas, papildomais - Teisės ir teisėtvarkos, Biudžeto ir finansų, Sveikatos reikalų komitetai bei Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisija. Preliminari projekto svarstymo Seimo posėdyje data - balandžio 9 d.

Kanapės

Kanapė - žolinis augalas. Jo stiebas aukštas 1,5 m), — plaštakiškai karpyti. Žiedai smulkūs, žalsvai susitelkę šluoteliniais žiedynais. Kanapė žydi birželio— liepos mėnesį. Savotiško kvapo. — smulkūs riešutėliai. Vaisiaus ertmėje sėklos. Kanapių sėklos turi 30—35% riebiųjų aliejų, baltymų, aliejaus, glikozido alkaloidų, vitamino K, mineralinių ir kitokių medžiagų. Kanapės kilo iš dalies, esančios į pietryčius nuo jūros. Senovės skitai augino kanapę. Iš karnienos plaušų buvo burių ir kitokios storos drobės, virvės, pakinktai ir kt. (pluoštas su spaliais) buvo kaip kamšomoji medžiaga. Iš kanapių sėklų buvo spaudžiamas džiūstantis maistinis aliejus. Be iš jo buvo gaminamas muilas, lakai, dažai. Išspaudomis būdavo šeriami Augdama kanapė išskiria fitoncidus. kur kanapė auga piktžolė. Kanapės smulkintų sėklų ir vandens ar pieno buvo laikoma raminančiu ir ja gydomas kosulys (ypač astma), skausmingas šlapinimasis. Kanapė būdavo kai sudirginta šlapimo pūslė ar prasidėjęs jų uždegimas. Kartais ja buvo kepenų ligos, pleuritas ir Sėklų košelė, kaip raminanti ir minkštinanti priemonė, būdavo gydant sąnarių sumušimus, podagrą, reumatą. Sergant ir kryžmens radikulitu, kanapių aliejumi būdavo įtrinamas Aliejus buvo ir nudegimams gydyti. Kanapės ūglių tinktūra vartojama kaip ir migdomasis vaistas. Iš kanapių nuriebalintų išspaudų gaunamas fitinas sudėtingas organinis fosforo Juo buvo kai kurios organinės nervų ligos, neurastenija, mažakraujystė, išsekimas, kaulų suminkštėjimas, diatezė ir kitos. Homeopatijoje vartojamos šviežios stiebų viršūnėlės su lapais ir žiedais. Šiuo Lietuvoje kanapes uždrausta, nes jomis piktnaudžiaujama kaip narkotine medžiaga.